Rolety plisowane na wymiar – co warto wiedzieć?

Rolety plisowane to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie do regulacji światła w pomieszczeniach, ale także stylowy element dekoracyjny. W dzisiejszych czasach, kiedy wybór materiałów i wzorów jest ogromny, można dopasować je do każdego wnętrza. Jednakże, aby rolety plisowane spełniły oczekiwania, kluczowe jest ich dokładne dopasowanie do wymiarów okna.

Jak robione są rolety plisowane?

Plisy składają się z trzech głównych elementów: tkaniny, systemu napinającego oraz profilu górnego i dolnego. Tkanina jest kluczowym składnikiem, wpływającym zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę rolety. Bogactwo materiałów pozwala dopasować rolety do indywidualnych preferencji oraz potrzeb użytkowników. System napinający, często wykonany z aluminium, umożliwia swobodne rozsuwanie i zwijanie tkaniny, co zapewnia łatwe sterowanie roletą. Profil górny i dolny stanowią z kolei stabilną bazę dla rolety, zapewniającą jej odpowiednie wsparcie i utrzymanie w wymaganym położeniu.

Mierzenie okna przed zakupem rolet plisowanych

Dokładne wymiary okna są absolutnie kluczowe przy zamawianiu rolet plisowanych na wymiar. Aby to zrobić prawidłowo, należy zastosować się do kilku prostych kroków. Na początku zmierz szerokość okna na trzech różnych wysokościach – górze, środku i na dole. Następnie wybierz najmniejszą z tych trzech wartości, która będzie szerokością rolety. Później zmierz wysokość okna na dwóch końcach oraz w środku. Wybierz największą z tych wartości, która będzie wysokością rolety. Dodaj kilka centymetrów do szerokości i wysokości, aby zapewnić wystarczające pokrycie okna oraz swobodę ruchu rolety. Dzięki temu dopasujesz odpowiednią wielkość rolet do rozmiarów okna. 

Dopasowanie materiału – o czym trzeba pamiętać?

Wybór odpowiedniego materiału dla rolety plisowanej zależy od wielu czynników, do których zaliczamy chociażby pożądany stopień przepuszczania światła, poziom prywatności oraz estetykę wnętrza. Jeśli chcesz zachować maksymalną ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, wybierz materiał o dużej przepuszczalności światła. Natomiast jeśli zależy Ci na prywatności, warto wybrać materiał o większej gęstości. Dobierz kolor i wzór tkaniny, który harmonizuje z resztą wystroju wnętrza. W przypadku minimalistycznych aranżacji, warto rozważyć stonowane kolory, natomiast w bardziej odważnych wnętrzach można zdecydować się na wzory i intensywne barwy. Niektóre materiały rolet plisowanych posiadają dodatkowe funkcje, takie jak izolacja termiczna, akustyczna czy antyalergiczna. Jeśli zależy Ci na tych dodatkowych właściwościach, warto zwrócić uwagę na odpowiednie materiały.

Najważniejsze informacje o roletach plisowanych

Rolety plisowane na wymiar to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie do regulacji światła w pomieszczeniach, ale także piękny element dekoracyjny, który wpływa na atmosferę wnętrza. Aby cieszyć się idealnie dopasowanymi roletami, warto skorzystać z usług profesjonalnego producenta, który zapewni nie tylko wysoką jakość produktu, ale także fachowe doradztwo dotyczące doboru materiałów i pomiarów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze rolety plisowane będą nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *